Gyakran ismételt kérdések
HOGYAN IGÉNYELHETEK ÁFA-S SZÁMLÁT?
ÁFA-s számla igényét minden esteben kérjük előre jelezze recepciónkon, utólagos ÁFA-s számla kiállítására nincs lehetőség.
HOL TUDOK PARKOLNI? FIZETNI KELL A PARKOLÁSÉRT?
A Kórház előtt a parkolás ingyenes. Kérjük, hogy a Kórház udvarán található dolgozói parkolót csak abban az esetben vegyék igénybe, ha mozgásában korlátozott beteggel érkeznek és ezt jelezzék recepciónkon. Megértésüket köszönjük!
MI A TEENDŐ, MIUTÁN MEGÉRKEZTEM A KÓRHÁZBA?
Érkezés után kérjük, hogy jelentkezzen be a recepción! Amennyiben rendelkezik a kisállat oltási könyvel, kérjük hozza magával! Az adatfelvétel után recepciósunk meg fogja kérdezni a látogatás okát, hogy a pácienst a megfelelő szakorvoshoz referálja. Ezután kérjük, hogy foglaljanak helyet, amíg nem szólítja Önöket kollégánk. Kedvencét megvizsgáljuk, és ha a diagnózis felállításához vagy Kedvence kezeléséhez szükségesnek látjuk, akkor további kiegészítő vizsgálatokat (labor-, ultrahang, EKG, röntgen stb.) javaslunk, természetesen mindent világosan elmagyarázva és Önnel előre egyeztetve.
Ha Kedvence mozgásképtelen állapotban van és segítségre van szükség a rendelőbe való behozatalhoz, kérjük ezt is jelezze recepciósunknak, aki intézkedni fog az ügyben.
HOGYAN TÖRTÉNIK A BETEGFELVÉTEL?
Miután megérkezett rendelőnkbe kérjük jelentkezzen be recepciónkon. Amennyiben előszőr jár nálunk, kollégáink felveszik az Ön és Kedvence adatait, kitöltetnek Önnel egy Adatvédelmi Nyilatkozatot, majd felveszik a várólistára. Amennyiben már többször járt rendelőnkben, úgy elegendő a recepción a Tulajdonos és a kisállat nevét megadni. Ha időpontra érkezett, kérjük jelezze recepciós kollégánknak.
ÉRKEZÉSI SORRENDBEN TÖRTÉNNEK A VIZSGÁLATOK?
Alapvetően törekszünk arra, hogy megtartsuk az érkezési sorrendet, ebben segít a recepción történő bejelentkezés is. Abban az esetben, ha életet veszélyeztető/sürgősségi betegellátást igénylő páciens érkezik, akkor az ő ellátása előnyt élvez. Ha ilyen beteg érkezik, recepciós kollégánk azonnal értesíti az állatorvosokat.
A szakvizsgálatokra időpontra érkező betegeket érkezési sorrendtől függetlenül hívják be a szakvizsgálatot végző állatorvosok.
Műtétre, bódításban történő beavatkozásra vagy infúziós kezelésre érkezett betegeket asszisztens kollegáink soron kívül hívják be, hogy az előzetes vizsgálatokat, illetve a hosszabb időt igénylő infúziós kezelést elő tudják készíteni a kezelőorvosnak.
Jellemzőbb a soron kívüli ellátás a hétvégi ügyeleti időszakban, amikor sajnos igen sok balesetet szenvedett páciens érkezik kórházunkba. Ilyen esetben kérjük a Tulajdonosok megértését és türelmét.
MENNYI A VÁRAKOZÁSI IDŐ?
A várakozási idő az állatkórházi profilra tekintettel (sürgősségi betegellátás, akut életmentés, kórházi kezelések, műtétek stb.) előre nem megjósolható. Általában az esti órák, a hétfő délelőtt és a péntek a délután a népszerűbb időszakok.
A váróteremben csak mi vagyunk, mégis várnunk kell, miért?
Az Ön által üresnek látott váró ellenére a rendelő többi helyiségében ez idő alatt is folyik a kezelés, akár a folyamatosan bent lakó, kórházi ellátást igénylő kisállatokkal, akár az Ön előtt érkező betegekkel. Egy-egy ultrahangot, egy-egy röntgen felvételt vagy vérvételt nem tudunk félbehagyni. A lehető legrövidebb idő alatt igyekszünk minden érkező Pácienst a recepción fogadni, rendszerünkbe felvenni. S.O.S. helyzet esetén (elfekvő, vérző vagy balesetes állat, esetleg légzési nehézségekkel küzdő állat stb.) pedig soron kívül, azonnal behívjuk a beteget.
Milyen vizsgálatokra tudok időpontot foglalni?
Kérjük, jelentkezzen be a +36 1 362 2643 vagy a +36 1 362 2709 telefonszámon, recepciós kollégáink örömmel segítenek Önnek nyitvatartási időben.
E-mail-ben, Facebook Messengeren, illetve Instagramon nem áll módunkban időpontot kiadni, mivel kollégáinknak nincs kapacitása ezeket a felületeket naprakészen kezelni.
Milyen szolgáltatások vannak?
Kórházunk a legszéleskörűbb állategészségügyi ellátást biztosítja Kedvencének.
A teljesség igénye nélkül az alábbi szakterületekkel foglalkozunk:- belgyógyászat
- diagnosztika
- ortopédia, ortopéd sebészet, gerincsebészet, arthroscopia
- sebészeti, traumatológiai és laparoszkópiai beavatkozások, műtétek
- kardiológia
- pacemaker beültetés
- bőrgyógyászat
- neurológia
- szemészet
- egzotikus állatok ellátása
Diagnosztikai eljárásaink:
- MR vizsgálat
- CT vizsgálat
- ultrahangos vizsgálat
- röntgen vizsgálat
- endoscopos vizsgálat
- laborvizsgálatok széles köre
Szakterületeinkről bővebben itt olvashat:
http://www.budatetenyiallatkorhaz.hu/hu/szolgaltatasaink
http://www.budatetenyiallatkorhaz.hu/hu/diagnosztika
http://www.budatetenyiallatkorhaz.hu/hu/kardiologiai-szakrendeles
http://www.budatetenyiallatkorhaz.hu/hu/szivfergesseg-szakrendeles
Mennyibe kerülnek a szolgáltatások? Miért nem találok részletes árakat a honlapon?
A szoláltatások ára több elemből tevődik össze, ezért árainkról telefonon tud egyeztetni recepciós kollégáinkkal. Honlapunkon nem talál részletes árlistát, mivel olyan széles spektrumon mozognak a szolgáltatásaink, hogy erre nincs lehetőségünk. Bármilyen kérdéssel kapcsolatban forduljon hozzánk bizalommal, állatorvos kollégáink is szívesen állnak rendelkezésére!
Kérjük a kezelés megkezdése előtt érdeklődjön kezelőorvosánál a várható költségekről.
Mi az az anesztézia?
Az anesztézia vagy altatás a tudat és az érzékelés elvesztését jelenti. Sok beavatkozás és minden műtét csak így végezhető el. Klinikánkon balanszanesztéziát alkalmazunk, hogy minél kisebb gyógyszeradagokkal érjük el a fájdalom- és érzékelés mentességet, ez minden Beteg esetében egyénileg kerül meghatározásra.
Milyen ellenőrző vizsgálatok szükségesek anesztézia előtt?
Altatás előtt minden Páciensünk átesik egy teljes fizikai kivizsgáláson, ahol különösen nagy figyelmet fordítunk a tüdő és a szív hallgatózásos ellenőrzésére. A műtétek előtt minden idősebb vagy szubklinikai betegségre gyanús Páciensünknél vérvizsgálatot végzünk. Gyulladásos paramétereket, szerv funkciókat ellenőrzünk és szívférgesség-, illetve macskák esetében bizonyos fertőző betegségek szűrővizsgálatát végezzük.
Ezt minden állat esetében érdemes elvégezni, aki nem rendelkezik 10 napon belüli vérlaborral.
Milyen kockázatai vannak az altatásnak?
Egy egészséges állatnál ezek a kockázatok nagyon kicsik, de természetesen a kockázat mértéke függ az állatfajtól és -fajtától, és a műtét vagy beavatkozás előtti egészségi állapottól. Minden altatásra kerülő kisállat fizikai állapotától függően besorolható 1-től (egészséges állat) 5-ig (súlyos beteg, aki műtét nélkül nem maradna életben), és ahogy ez a szám nő, úgy növekszik az altatás kockázata is.
Egyes fajtáknál szintén ismert az altatás magasabb kockázata, de függ a hormonális háttértől, krónikus betegségek, például szívféreg fertőzöttség meglététől is.
Nem mondhatjuk ki, hogy egy állat túl fiatal vagy túl idős az altatáshoz. Minden eset egyedi, és nekünk mérlegelnünk kell a kockázatokat, és azt az eredményt, amit a beavatkozással elérhetünk. Ezek fényében kell azt a döntést meghoznunk, ami Kedvencének a legjobb, az anesztéziához használt gyógyszerkombinációt pedig ehhez igazítani.
Mi számít ügyeleti időszaknak?
A rendelő hétköznap 08:00-20:00-ig, hétvégén ügyeletben 09:00-13:00-ig tart nyitva.
Ügyeleti időszaknak a normál hétköznapi nyitvatartás végén a 19:45 utáni időszak, illetve a hétvégék és az ünnepnapok számítanak. Ügyeleti időben a normál díjakon felül ügyeleti díjat számolunk fel.
Ügyeleti díj
Hétvégén és ünnepnapokon, illetve nyitvartatási idő után ügyeleti díjat számítunk fel a vizsgálati díjakon felül az alábbiak szerint:
-
Vakcinázás esetén: 5.000 Ft
-
Vizsgálat, kezelés esetén: 10.000 Ft
-
Bódításban történő beavatkozás esetén: 15.000 Ft
-
Műtét ügyeleti időben: 30.000 Ft
-
CT/MRI vizsgálat esetén: 30.000 Ft
-
CT/MRI vizsgálat és aznapi műtét esetén: 40.000 Ft
-
Vizsgálat nyitvatartási idő után: 20.000 Ft
-
Műtét nyitvatartási idő után: 40.000 Ft
-